
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Clamping Voltage | 40 V |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 0.05 pF |
Stock: 3893
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06278
Ext.Price$0.06278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06278 | $0.06278 |
| 10 | $0.03139 | $0.31390 |
| 50 | $0.02889 | $1.44450 |
| 100 | $0.02659 | $2.65900 |
| 500 | $0.02447 | $12.23500 |
| 1000 | $0.02252 | $22.52000 |
| 3000 | $0.02072 | $62.16000 |
| 5000 | $0.01907 | $95.35000 |
| 10000 | $0.01754 | $175.40000 |
